Bu blog Mia Wallace'ın içini dökmesi, yazıp kurtulması, anlatıp rahatlaması ve anılarını paylaşması içindir.

Komşu Kızı vol 6

Eveeet uzun bir aradan sonra yeni bir komşu kızı yazısıyla karşınızdayım. Aslında spam mesajlardan oluşan bir post yazıcaktım ama dedim ne kadardır Komşu Kızı yazmıyorum.
Notlarıma da baktım, bir post çıkıcak kadar "dannnnnnnn"lık olay var.

Bir de 2 yazı önce söz verip heveslendirmiştim. E bu kadar açıklama yeter, hadi o zaman başlayalım :)
***

Disko Kralı sezona girmeden hemen önce komşu kızı bize kalmaya geldi. Oturduk sohbet ediyoruz, bi şeyler atıştırıyoruz. Bir yandan da televizyon açık Disko Kralına bakıyoruz. O arada programın en sevdiğim bölümü başladı. Medya Arkası! Ama komşu kızı bunu anlamakta biraz zorlandı..

Komşu Kızı: Eeee, bu ne şimdii? Kamera arkası mı?
Mia: Hayır, medya arkası (daha nasıl açıklıcamı düşünürken)
Komşu Kızı: Niye buna medya arkası diyolar? Sonuçta kamera arkası.
Mia: ..... (ve o anda pes ettim)

Dannnnnnnnnnnn!
***

Ablam Çin'den gitmiş filtre kahve makinesi almış ama hemencecik bozuldu. Sonra da sinirlendi söylenmeye başladı..

Ablam:
Çin malı işte! Ancak bu kadar oluur oofffff!
Komşu Kızı: Çin malı değil ya başka bi şey yazıyo (evire çevire yazıya yakından baktı ve aynen telafuz ettiği gibi..) Cihana yazıyoooo..

Dannnnnnnnnnnnnnnn!
***

Geçen gün komşu kızı, ablam, ben E2'de bir program izliyoruz. Bayaa komik, eğlenceli, gülüyoruz ediyoruz. Ama alt yazılar hep eksik. Bazı kelimeleri çevirmiyorlar, cümleleri eksik yazıyorlar derken ablam iyice sinirlendi..

Ablam: Bu ne yaa?! Hiçbi şeyi çevirmiyorlar! İran gibi olduk resmen cık cık cıkk
Komşu Kızı: Nası yaniii? İran mı çeviriyo bu alt yazılarııı?

Dannnnnnnnnnnnnnnnnnnnn!
***

Komşu kızı ve ben film izliyoruz. Bir sahnede başrol kızımız erkek oyuncuya sonunda patlıyor ve bağırarak ağzına geleni söylüyor. Aynen şöyle bi replik;

Başrol Kız: "Sen şımarık, egoist, bencil, pislik herifin tekisin!"
Komşu Kızı: Eeeee? Ne oldu şimdi, kötü bi şey mi söylediii? :S

Dannnnnnnnnnnnnnnnn!

***

Son olarak, 1 ay önce falan komşu kızı, komşu kızının ablası, ablam ve ben adalara gittik. Vapura bindik. Komşu kızı denize bakıyor, yanımızdan geçen vapurlara, motorlara bakıyor ve şu saçma cümleler ağzından dökülüveriyor..

Komşu Kızı: Ya ben mesela böyle her şeyin en ilkini merak ederim. İlk kim yapmış, ne zaman yapmış. Mesela ilk gemi Nuh'un gemisi mii? Hani ilk deniz kaptanı, ilk gemisi olan kişi Nuh di miii?

Dannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn!

***

Tekrar söylüyorum; inanması zor ama bu kişi gerçek ve yarın doğum günü. Bu gece 12 olduğunda hepbirlikte mumları üflücez. Mutlu yıllar dicez.
İyi ki doğdun komşu kızı! :)

Diğer Komşu Kızı yazıları için: Komşu Kızı vol 1, vol 2, vol 3, vol 4, vol 5.

Şaka maka vol 6'yı yazmışızz vayy bee :)

Bu da şarkı.

Pamuklu Çubuk

Başlık ararken çok zorlandım. Çünkü normalde ben buna "pamuklu çubuk" değil de "kulak pamuğu" derim. Sonra bir baktım bazıları da "kulak çubuğu" diyor. O yüzden yazıyı yazarken o an içimden nasıl gelirse öyle bahsedicem.

Şimdi bu pamuklu çubuk erkekler için pek bir şey ifade etmese de kızlar için anlamı büyüktür. En azından benim ve etrafımdaki tüm kız arkadaşlarım için öyle.

Nasıl desem, öhöö, yani bu şey olmasa biz makyaj yapamayız. Eyeliner'larımızın uçları kalın kalır. Göz makyajımıza şekil veremeyiz ya da gözlerimizin altındaki siyah kalemi güzel dağıtamayız.

Ya da ne biliyim kırmızı ojelerimizin kenarlarını parmaklarımızı batırmadan silemeyiz.

Böyle zor durumlarda bu güzel pamuklu çubuklar hemen devreye girer ve bizi kurtarır. Göz kenarları düzgün, parmaklar ışıl ışıl olur.

Özellikle rimel sürerken, o rimel dağılırsa, bulaşırsa hemen bu pamuklu çubuklar imdadınıza yetişir. (farkettim de yazarken pamuklu çubuk, söylerken hala kulak pamuğu eheh neyse orta yolu bulduk)
***

Ben böyle "acaba herkes makyaj yaparken bu pamuklu çubukları kullanıyor mu?" gibi düşünürken geçen gün gördüğüm 2 şey beni çok mutlu etti!

Birincisi; Mac'e girdim makyaj alışverişi yapmak için ve köşede bir kutuda bir dolu pamuklu çubuk gördüm. Tam da o anda bir kıza makyaj yapılıyordu ve göz makyajını şekillendirmek için bu çubuklardan kullandılar bizzat gördüm ehe oley!

İkincisi; Feli, ablam, ben youtube'dan "smokey eyes" denilen makyaj türlerini inceliyorduk. Nasıl yapılıyor falan (ayrıca ablamla zaten dergilerde bile kızların makyajlarına bakarız o derece eğlenceli bir şey makyaj incelemek) derken orda da kız gözüne buğulu bir hava vermek için göz kalemini bu pamuklu çubuklarla dağıttı!
***

Yani sorun ben de değilmiş. Makyözler bile bunu kullanıyormuş. Demek ki kızlar ne yapıyoruuz? Göz makyajımız daha güzel, daha şekilli ve daha buğulu olsun diye kesinlikle makyaj yaparken bu pamuklu çubuklardan kullanıyoruuuz :)
***

Ama siz Komşu Kızı kadar abartmayın. Bir kere makyaj yaparken tam bir kutu pamuklu çubuk bitirmişti, saka yapmıyorum! Bu arada yakınlarda bir Komşu Kızı yazısı gelebilir. Bahsetmişken aklıma geldi :)

Bu da şarkı.