Bu blog Mia Wallace'ın içini dökmesi, yazıp kurtulması, anlatıp rahatlaması ve anılarını paylaşması içindir.

Mia ve Dişleri vol 2

Size taaa ne zaman Mia ve Dişleri diye bir yazı yazıp, dişçi hikayemden bahsetmiştim. Geçen hafta dişçiye uzunca bi aradan sonra tekrar gidince devamını yazmaya karar verdim.

2 sene öncesini kısaca özetlemek gerekirse; her hafta dişçiye gidip geldim. Tüm dolgularımı, diş eti tedavimi ve diş taşı temizliklerimi yaptırdım. Mutlu mesut diş ipi, gargara kullanmaya devam ettim. Fakat bu kadar bakıma rağmen 6 ayda bir rutin temizlik işlemi yaptırmak zorundaydım.

Ben bu süreyi biraz uzatıp 1 sene boyunca dişçiye gitmedim ama ta taaa! Sonunda o gün gelip çattı ve ben geçen gün dişçiye gittim. Böylece dişçi günleri yeniden başladı! Nasıl mı?
***

Ablamın üst dişlerinden bir tanesi geride. Sonunda "artık ne olucaksa olsun, implant mı yapılıyor ne yapılıyor, yeter ki o dişi düzeltsinler" diyerek dişçiye gitmeye karar verdi. Fakat ablam dişçiden çok korktuğu için, ben de ona destek olmak için onunla gittim.

Dişçiye gittik, sıramızı beklemeye başladık. Allahım ablam öyle bir korkuyor ki hiçbir teselli cümlem işe yaramıyor. Kaç kere "ben vazgeçtim, o koltuğa oturamicaamm :( hadi gidelim.." dedi hatırlamıyorum.

Sonunda ortodontist bizi çağırdı. Genç, sevimli bir adam. Ablamın dişlerine baktı "bu dişe implant olmaz. Sadece üst damağa tel takılıcak. 8 - 10 ay sonra fıstık gibi olucaksın" dedi.

Çıkışta ablamla aramızdaki algı farkı;

Mia: Ortodontisti görüyo musun. Kendi dişleri bozuk. Biri ilerde, biri geride. Farkettin mi?
Ablam: Ben sol elindeki evlilik yüzüğünü farkettim.
Mia: .......................

Dannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn!
***

Ablama tel takılacağı kesinleştikten sonra doktorum Aslı Hanım "hadi Mia senin dişlerine de bi bakalım" dedi. Diş taşlarım temizlendi. Haftaya yeni bir seans için gün verildi fakat dişlerime çok iyi, çok temiz bakmışım. Hiçbir sorun yokmuş. Mutluyum!

Zaten Chuck Palahniuk bile ne demiş? "Diş ipi. Tanrı rızası için her gee yatağa girmeden önce diş ipi kullanın."

Çantanızdan diş ipinizi ihmal etmeyin ve dişçiden de hiç korkmayın. Uyuşturdukları için hiçbir şey hissetmiyorsunuz. Valla bak. Mia sözü.
***

Bu aralar 21 Aralık yaklaştıkça aklıma bolca Melancholia filmi geliyor. (Film çok güzel! Eğer izlicekseniz bundan sonrasını okumayın. Çünkü spoiler vericem)


Filmde dünyaya çarpıcak olan Melankoli gezegeni beklenen günde çarpmıyor; herkes rahatlayıp, kurtulduk diye sevinirken gezegen 1 gün sonra dünyaya çarpıyor.

Bence 21 Aralık'ta bir şey olmicak. Biz tam rahatlayıp, kurtulduk diye sevinirken 1 gün sonra bammm!

21 Aralıktan değil de 22 Aralık'tan korkun gençler! Şaka şaka. Siz en iyisi bu şarkıyı dinleyip en yakın eczaneden bir diş ipi alın. Daha yaşanıcak çok günler, yenilecek güzel yemekler var.

Bu da Melankoli filminin süper ötesi başlangıç sahnesi.